Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konkursy, warsztaty filmowe oraz wyjątkowi goście na WAMA Film Festival

Fot. wamafestival.pl

Konkurs filmów długich i krótkich, filmowa sekcja młodzieżowa czy międzynarodowe warsztaty czekają na tych, którzy wezmą udział w kolejnej, ósmej już edycji WAMA Film Festival.

Tegorocznym hasłem imprezy jest „Normalność”, co wyjaśnia jej dyrektor Marcin Kot Bastkowski.

Jak mamy nienormalne czasy, to tęsknimy za normalnością – bo myślę, że to jest bardzo duży problem tego, co jest dzisiaj. My nie byliśmy przygotowani ani na pandemię, ani co się po pandemii stanie. Ludzie przyzwyczaili się do braku kontaktu. Nie do tego, żeby wracać do kontaktu, ale są przyzwyczajeni to tego, żeby nie chcieć słuchać, przebywać samemu, nie wyjść do kina, nie pójść do teatru. Wszyscy jesteśmy jak po jakiejś wojnie, albo jeszcze cały czas na wojnie (…).

00:00 / 00:00

Z okazji festiwalu do Olsztyna przyjedzie wielu wyjątkowych gości. Wśród nich zobaczymy reżyserkę filmu „Moje córki krowy” – Kingę Dębską oraz Piotra Domalewskiego – laureata Złotych Lwów za obraz „Cicha noc”. WAMA Film Festival rozpocznie się już w najbliższy wtorek w Multikinie w Olsztynie.

Patronem medialnym imprezy jest Radio Olsztyn.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, Olsztyn
Dobry stan budżetu Olsztyna? Opozycja ma wątpliwości

Dobry stan olsztyńskiego budżetu w czasie wychodzenia z pandemii. Urząd miasta podsumował finanse stolicy Warmii i Mazur po I półroczu bieżącego roku. Dochody miasta po pierwszych...

Zamknij
RadioOlsztynTV