Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Przetarg na obwodnicę dla Nowego Miasta Lubawskiego

Budowa drogi. Fot. Łukasz Węglewski

Ma mieć 18 kilometrów długości i omijać Nowe Miasto Lubawskie od wschodu. Wczoraj ogłoszono przetarg na projekt i budowę obwodnicy tego miasta. Nowa trasa będzie częścią drogi krajowej numer 15.

Firmy, które chcą wykonać inwestycję mogą zgłaszać się do olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do 2 listopada.

Przetarg jest prowadzony w trybie ograniczonym. To oznacza, że w pierwszym etapie będą przyjmowane wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu. Do drugiego zaproszonych zostanie maksymalnie 20 wykonawców spełniających wszystkie warunki.

GDDKiA przyjęła trzy kryteria oceny ofert. Pierwszym jest cena. Drugim – termin oddania robót – maksymalnie w 37 miesięcy, a trzecim – jak najdłuższy okres gwarancji. Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą zaplanowano na grudzień przyszłego roku.

 

(mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica
Jest nadzieja na północną obwodnicę Olsztyna

Po kilku latach znów pojawiła się nadzieja na północną obwodnicę Olsztyna. Po protestach mieszkańców i władz gminy Dywity i cofnięciu decyzji środowiskowej dla przebiegu trasy proponowanego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV