Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uzbroili busa aby mieć przewagę podczas pościgu. Przemytnicy z towarem o wartości 2 mln złotych wpadli w ręce straży granicznej

Fot. Nadodrzański OSG

3 mln papierosów pochodzących z przemytu o wartości 2 mln zł przechwycili funkcjonariusze Wielkopolskiej Straży Granicznej. Trzej zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Warmii i Mazur.

Jak poinformował rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Rafał Potocki, przemyt udaremniono podczas kontroli busa w jednej z miejscowości na Dolnym Śląsku. Papierosy pochodziły z Białorusi i prawdopodobnie miały trafić do Niemiec.

Podczas kontroli okazało się, że auto posiadało tablice rejestracyjne innego samochodu. „Cały bus wypełniony był czarnymi workami, w których znajdowało się 3 miliony pochodzących z przemytu papierosów. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi 2 mln zł” – powiedział Potocki.

Rzecznik dodał, że w busie znajdowała się specjalna konstrukcja zamontowana pod autem, dzięki której można było zatrzymać pościg. „Po naciśnięciu przycisku w kabinie, z tyłu auta rozsypywało się 90 stalowych kolców, które miały służyć przebiciu opon” – wyjaśnił Potocki.

Zatrzymano trzech mężczyzn, mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Prokuratura postawiła im zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego znacznej wartości. Grozi im do trzech lat więzienia.

Autor: Piotr Doczekalski (PAP)
Fot. Nadodrzański  OSG

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, pościg, straż graniczna
Poszukiwany listem gończym Polak zatrzymany na lotnisku Mazury

Mieszkaniec Wałbrzycha do Szyman przyleciał z Londynu. Podczas weryfikacji dokumentów wyszło na jaw, że jest on poszukiwany listem gończym przez sąd rejonowy oraz policje w Wałbrzychu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV