Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przemysław Brzoza wśród najsilniejszych strażaków świata

Fot. P. Getka

Jak to się stało, że strażak z Kętrzyna spotkał się ze słynnym Arnoldem Schwarzeneggerem? Przemysław Brzoza z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie reprezentował polskich pożarników w zawodach najsilniejszych strażaków świata.

Przemysław Brzoza swoją historię z ciężarami rozpoczął w wieku 14 lat. Najpierw obserwował Mariusza Pudzianowskiego i innych polskich strongmanów, a potem sam z nimi startował. Dzięki temu mógł pojechać na zawody dla najsilniejszych strażaków świata. Podczas nich spotkał Arnolda Schwarzeneggera, z którym mógł porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Zamieniliśmy kilka słów bardzo ważnych dla mnie. Dostałem też od niego książkę z autografem. To spełnienie marzeń

– powiedział.

Same zawody rozpoczęły się od pewnej niespodzianki.

Pierwszej konkurencji miało pierwotnie nie być. Chodzi o rzut workami ponad poprzeczką umieszczoną na wysokości 5 metrów. Nie było to dla mnie trudne, bo wywodzę się ze strongmanów. Udało mi się wygrać te zawody

– dodał.

Jednak, jak przyznał, odezwała się w tym momencie kontuzja barku, przez co musiał zakończyć udział w zawodach, ale to nie oznacza, że kończy ze sportem. Po operacji barku planuje wrócić na arenę i dalej rywalizować.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w strażak, zawody, strongman, Przemysław Brzoza
Wystartowało kilkudziesięciu, zostało kilkunastu. Ten bieg nie ma mety

Muszą wielokrotnie przebiec prawie siedem kilometrów w ciągu godziny, co daje około 160  kilometrów na dobę. Na Polanie Kielarskiej koło Olsztyna trwa bieg Back Yard Ultra...

Zamknij
RadioOlsztynTV