Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przełomu nie ma. Dziecięcy oddział psychiatryczny przestanie istnieć?

Fot. K. Ośko

Wciąż nie ma przełamania impasu w sprawie Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Mimo kilkukrotnych rozmów z dyrekcją oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, lekarki nie wycofały swoich wypowiedzeń z pracy.

Na razie oddział pracuje normalnie, ale istnieje realne ryzyko jego zamknięcia – przyznaje rzecznik placówki Andrzej Błaszczyk.

00:00 / 00:00

Obie pracujące na oddziale lekarki specjalistki złożyły wypowiedzenia. Są jeszcze lekarze w trakcie specjalizacji, ale oni mogą pracować tylko pod nadzorem specjalisty. Lekarki domagają się zwiększenia zatrudnienia, ponieważ na oddział jest przyjmowana większa liczba potrzebujących pomocy młodych ludzi, przez co personel jest przeciążony obowiązkami.

Chętnych do pracy jednak nie ma, ze względu także na słabe zarobki. Dlatego dyrekcja szpitala prowadzi jednocześnie rozmowy na temat zwiększenia finansowana placówki z NFZ.

Szukamy specjalistów w dzieci nie psychiatrii dzieci i młodzieży już około 2 lata. To jest niszowa specjalizacja, tych specjalistów jest mało. Pewnie gdybyśmy zaproponowali atrakcyjną kwotę, to nasze szanse by wzrosły. Na tę chwile szpitala po prostu finansowano nie stać na atrakcyjne warunki zatrudnienia.

00:00 / 00:00

Kolejne mediacje z lekarkami zaplanowane są na jutro.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Problemy dziecięcego oddziału psychiatrycznego. NFZ złożył propozycję

Czy w szpitalu psychiatrycznym przestanie istnieć oddział dziecięcy?

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, szpital, NFZ, Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego
Ciężarna na dopalaczach trafiła do szpitala. Dziecka nie udało się uratować

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie trafiła pacjentka w zaawansowanej ciąży, która była pod wpływem substancji psychoaktywnych - tzw. dopalaczy. Lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, by ratować...

Zamknij
RadioOlsztynTV