Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy dziecięcego oddziału psychiatrycznego. NFZ złożył propozycję

Fot. K. Ośko

Czy uda się zachować działalność Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie? Wszystkie pracujące tam lekarki złożyły wypowiedzenia z pracy.

Rozmowy z dyrekcją na razie niewiele dały, w sprawę włączył się natomiast warmińsko-mazurski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ odpowiedział na wcześniej już padające sugestie, by szpital zmienił jakość swojego funkcjonowania, dzięki czemu możliwe byłoby lepsze finansowanie jednostki.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn Agnieszka Budziszewska z olsztyńskiego NFZ, jest to propozycja przystąpienia szpitala do trzeciego poziomu referencyjnego w zakresie psychiatrii dziecięcej, co przyczyniłoby się do poprawy jakości leczenia dzieci z problemami psychicznymi i zapewniło zwiększenie przychodów szpitala.

00:00 / 00:00

Agnieszka Budziszewska dodała, że jest to rozwiązanie ogólnopolskie, związane z wdrażaniem nowego modelu ochrony zdrowia dzieci i młodzieży.

To właśnie kwestia finansowa i warunków pracy są czynnikami, które skłoniły lekarki do złożenia wypowiedzeń. Specjalistki wnioskowały o zatrudnienie dodatkowych lekarzy, bo liczba przyjmowanych pacjentów jest większa niż zakontraktowana. A to sprawia że lekarki są zbyt obciążone obowiązkami.

Na razie szpital psychiatryczny nie chce komentować propozycji złożonej przez NFZ. Rozmowy ze szpitalem i Narodowym Funduszem Zdrowia planowane są jeszcze w tym tygodniu.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, młodzież, ochrona zdrowia, Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego
Czy w szpitalu psychiatrycznym przestanie istnieć oddział dziecięcy?

Czy Oddział Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie przestanie istnieć? Wypowiedzenia z pracy złożyły jedyne dwie pracujące tam lekarki. Powodem jest zbyt...

Zamknij
RadioOlsztynTV