Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przekroczyli „zieloną granicę” i próbowali dostać się do Niemiec. Rodzina z Rosji ukrywała się w zaroślach i wąwozach

Trzyosobowa rodzina mieszkająca w obwodzie kaliningradzkim została zatrzymana przez straż graniczną z Gołdapi i przekazana rosyjskim służbom.

To Rosjanie poinformowali polskich pograniczników, że zadziałały urządzenia sygnalizacyjne. Do akcji wysłano patrole i pojazd obserwacyjny, który zarejestrował ruch trzech osób.

Jak relacjonuje kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, rodzina ukrywała się w zaroślach i wąwozach. 54-letni mężczyzna, 40-letnia kobieta i 14-letni ich syn zostali zatrzymani.

Przyznali, że chcieli pojechać autobusem z Gołdapi w głąb kraju, a następnie do Niemiec, gdzie przez jakiś czas mieszkali. Ich cel potwierdzały dokumenty, które mieli przy sobie.

Rosyjska rodzina złożyła wyjaśnienia w sprawie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i wnioskowała o dobrowolne poddanie się karze. Cudzoziemcom wymierzono karę 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata. Rodzina została przekazana rosyjskim służbom.

Fot. W-MOSG

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, granica, Obwód Kaliningradzki, straż graniczna, Rosjanie, zatrzymanie, video
Peleryny dla superbohaterów gotowe! Zobacz, kto wygrał konkurs

Kilka dni temu poprosiliśmy dzieci o zaprojektowanie peleryny dla superbohaterów, czyli żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. To oni z poświęceniem pobierają wymazy od osób mogących być nosicielami...

Zamknij
RadioOlsztynTV