Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przekroczył prędkość i naruszył nietykalność policjantów. Może trafić do więzienia

fot. KPP Pisz

Trzy zarzuty usłyszał kierowca chryslera zatrzymany w Piszu po przekroczeniu prędkości o ponad 30 km/h. 75-letni mieszkaniec Węgorzewa próbował uniknąć kontroli, znieważył i naruszył nietykalność policjantów.

– Mężczyzna miał też dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów – powiedziała Radiu Olsztyn nadkom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu:.

Mężczyzna w trakcie kontroli nie stosował się do poleceń wydawanych mu przez policjantów. Był wobec nich aroganckich, próbował nawet odjechać, ale funkcjonariusze uniemożliwili mu ucieczkę. Wtedy kierowca zaczął zachowywać się agresywnie wobec policjantów, naruszył nietykalność fizyczną funkcjonariuszy drogówki i znieważył wulgarnymi słowami. Ustalono, że 75-latek ma na swoim koncie wiele wykroczeń drogowych, a do tego orzeczone przez sąd 2 zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

00:00 / 00:00

Zatrzymany 75-latek usłyszał zarzuty: złamania zakazów orzeczonych przez sąd, znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości.

Autor: K. Kantor
Redakcja:  M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, drogówka, kierowca, agresja, przekroczenie prędkości, naruszenie nietykalności
Policyjna akcja „Znicz”: więcej nietrzeźwych kierowców, mniej wypadków

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu, na drogach regionu wydarzyło się, jak dotąd, mniej wypadków, niż w tym samym okresie rok temu. Mniej osób zostało też rannych,...

Zamknij
RadioOlsztynTV