Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przekop Mierzei Wiślanej: zwierzęta znajdą schronienie

Fot. materiały prasowe NDI/BESIX

Na przekopie Mierzei Wiślanej trwają zaawansowane prace dotyczące ochrony przyrody. Zawieszono m.in. budki dla ptaków, powstały też specjalne przejścia dla migrujących zwierząt.

Prace realizowane są zgodnie z wytycznymi zaleceń środowiskowych i dotyczą różnych grup roślin i zwierząt. – Zawisło już tam około 60 budek dla ptaków i 100 dla nietoperzy – mówi Dorota Słabek z Urzędu Morskiego w Gdyni. Wszystko odbyło się pod nadzorem ornitologów.

00:00 / 00:00

W najwęższym miejscu kanału, tam gdzie jest przecięta Mierzeja Wiślana, są specjalne przejścia dla migrujących zwierząt. Pochylnie są cztery, po dwie po obu stronach. Ich nawierzchnia będzie wykonana z geograty, wypełnionej żwirem i otoczakami oraz wysiana trawą.

00:00 / 00:00

Ważne jest bezpieczeństwo dzikich zwierząt. Dlatego wzdłuż kanału żeglugowego będą rejony o dużym zaciemnieniu, a wzdłuż Mierzei Wiślanej pasy zieleni, która będzie schronieniem dla zwierząt.

Budowa przekopu Mierzei Wiślanej trwa. Urząd Morski w Gdyni poszukuje pracowników kapitanatu

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zwierzęta, przekop, Mierzeja Wiślana
Dwaj mężczyźni skazani za znęcanie się nad zwierzętami

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie zapadł wyrok w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o znęcanie się nad stadem krów w jednej z miejscowości na terenie gminy Olsztynek....

Zamknij
RadioOlsztynTV