Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przejechali ponad 800 kilometrów, by pomóc wdowom i sierotom po zmarłych policjantach

fot. W. Chromy

Przez cztery dni pokonali rowerami ponad 800 kilometrów. Grupa warmińsko-mazurskich policjantów po raz drugi objechała region na dwóch kółkach, zbierając datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach.

14 rowerzystów odwiedziło wszystkie 19 komend powiatowych w województwie. W każdej wrzucano datki do puszki rowerzystów. Do mety 2. Rajdu Rowerowego Granicami Warmii i Mazur, który zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów, funkcjonariusze dotarli dziś wieczorem. Akcję zakończyli przed komendą wojewódzką w Olsztynie. Pomysłodawcą rajdu jest Mirosław Cydzik.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku podczas pierwszego rajdu policjanci – rowerzyści zebrali ponad 13 tysięcy złotych. Jeszcze nie policzyli, ile udało im się uzbierać tym razem.

Fundacja Wdów i Sierot po Poległych Policjantach opiekuje się 14 rodzinami na Warmii i Mazurach. W tym roku dodatkiem rajdu jest aukcja internetowa, na której zainteresowani mogą wylicytować książki Czesława Langa i koszulki z Tour de Pologne z 2020 roku, które przekazał organizator imprezy. Zebrane podczas licytacji pieniądze również wesprą Fundację.

fot. W. Chromy

fot. W. Chromy

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjanci, rajd rowerowy
Objeżdżają region, by pomóc wdowom i sierotom po zmarłych policjantach

Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi objeżdża region na dwóch kółkach, zbierając datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych...

Zamknij
RadioOlsztynTV