Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przejadą trasę Green Velo, aby pomóc chorej Asi. Rowerzyści z Kielc wyruszyli z Olsztyna

Dla niepełnosprawnej Asi pokonają 1 500 kilometrów na rowerach. Trzech rowerzystów z Kielc chce przejechać trasę rowerową Green Velo. Dziś z Olsztyna wyruszyli do Elbląga. Na trasie dołączą do nich pozostali uczestnicy wyprawy.

Pomysłodawcą i szefem ekipy jest świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, który łączy przyjemne z pożytecznym. Głównym celem wyprawy jest rower-tandem dla niepełnosprawnej dziewczynki. Ekipie udało się pozyskać sponsora, którym jest Staropolska Szkoła Wyższa z Kielc. W poniedziałek (29 czerwca) do Olsztyna przyjechała trójka cyklistów.

Pomysłodawcą i szefem wyprawy jest świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik.

To jest wyprawa, która łączy rekreację z celem. Zdobyliśmy fundatora roweru dla niepełnosprawnego dziecka, pod warunkiem, że tę trasę przejedziemy (…) Jeśli będzie potrzeba przejedziemy jeszcze raz.

00:00 / 00:00

Trasa Green Velo przebiega przez 5 wschodnich województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubuskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

W naszym regionie to szlak liczący około 420 kilometrów, który przebiega przez liczne atrakcyjne i malownicze tereny (…) To jeden z piękniejszych regionów Polski, tak samo jak Świętokrzyskie. My nie mamy jednak tyle pięknych jezior.

– mówi uczestnik wyprawy Zbigniew Wojciechowski, pracownik świętokrzyskiego kuratorium oświaty.

00:00 / 00:00

Do przejechania mają ponad 1 500 kilometrów, które chcą pokonać w 11 dni. Wyprawa szlakiem Green Velo odbywa się pod patronatem Radia Kielce, a inne rozgłośnie regionalne, w tym Radio Olsztyn, informują o jej postępach.

Trasa Green Velo to wyjątkowo urokliwa trasa biegnąca przez cenne przyrodniczo rejony, zahaczając o zabytki, stanowiące ważną część polskiego dziedzictwa kulturowego.

Fot. A. Chmielewska

Zbigniew Wojciechowski, dyrektor wydziału nadzoru pedagogicznego i strategii w kuratorium. Fot. A. Chmielewska

Fot. A. Chmielewska

Fot. A. Chmielewska

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty. Fot. A. Chmielewska

Fot. A. Chmielewska

Stanisław Janusiński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Kielcach. Fot. A. Chmielewska

Fot. A. Chmielewska

Fot. A. Chmielewska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Olsztyn, rowerzysci, Green Velo, video
Powstał subiektywny przewodnik po Olsztynie i regionie. Jego autorami są uczniowie „ekonomika”

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie przygotowali subiektywny przewodnik po stolicy Warmii i Mazur. "Przystanek Olsztyn" promuje miasto również jako bazę wypadową do...

Zamknij
RadioOlsztynTV