Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przegrana wielkiego finału przez zły dobór opon. Drugie miejsce Zbigniewa Staniszewskiego w Austrii

Fot. Tomek Amun

Zbigniew Staniszewski jadący Fordem Fiestą RX zajął drugie miejsce w drugiej rundzie Mistrzostw Europy strefy centralnej, która odbyła się na torze Greinbach w Austrii. Zwyciężył Czech Marek Joura, a trzeci był reprezentant gospodarzy – Alois Holler.

Olsztyński kierowca wygrał z kolei wszystkie trzy biegi kwalifikacyjne i dzięki występowi w Austrii umocnił się na prowadzeniu w mistrzostwach na Starym Kontynencie.

Próbowaliśmy wygrać, ale nie udało się. Nasi przeciwnicy byli bardzo szybcy, czego im bardzo gratuluję. Nie daliśmy rady. Główny powód przegranej wielkiego finału, to zły dobór opon. Podjąłem decyzję i założyliśmy zbyt miękkie opony. Nie wytrzymały długich sześciu okrążeń w dużej temperaturze. Bo tu w Austrii na Greinbach była bardzo wysoka temperatura, którą łapały silniki i inne urządzenia. Opony nie wytrzymały, to był błąd. Jest nowe doświadczenie. Wygraliśmy wszystkie kwalifikacje, za to dostaliśmy dużo punktów. W finale drugie miejsce to trzy punkty mniej, ale oznacza to, że prowadzimy w Mistrzostwach Europy strefy centralnej z dużą przewagą.

00:00 / 00:00

Kolejny rallycrossowy start popularnego „Stanika” już w ten weekend w Słomczynie. Będzie to trzecia runda Mistrzostw Polski.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zbigniew Staniszewski
Zbigniew Staniszewski: chcemy wygrać w Austrii

Po trzech tygodniach przerwy wraca rywalizacja w mistrzostwach Europy centralnej w rallycrossie. W Austrii, na torze Greinbach, zobaczymy m.in. prowadzącego w klasyfikacji łącznej olsztynianina Zbigniewa Staniszewskiego,...

Zamknij
RadioOlsztynTV