DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Przegrana Polaków na zakończenie eliminacji

Fot: PAP/Leszek Szymański

Polska przegrała z Węgrami 1:2 (0:1) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, który odbył się w Warszawie. Potencjalnym rywalem Polaków w barażach może być m.in. reprezentacja Portugalii.

To pierwsza porażka kadry na PGE Narodowym od 2014 roku. Polacy zajęli drugie miejsce w grupie i wystąpią w marcu w dwustopniowych barażach o awans na mundial. Zmalały również szanse na rozstawienie biało-czerwonych w losowaniu par barażowych.

Bramkę dla Polski zdobył Karol Świderski (61 minuta). Trafienia dla Węgrów zaliczyli – Andras Schaefer (37 minuta), Daniel Gazdag (80 minuta).

Anglia z „polskiej” grupy, po wyjazdowym zwycięstwie 10:0 z San Marino, oraz Szwajcaria, która w grupie wyprzedziła mistrzów Europy – Włochów, awansowały w poniedziałek do piłkarskich mistrzostw świata.

Przed ostatnią serią meczów w grupie C Italię i Szwajcarię dzieliły dwie bramki na korzyść „Azzurich”. Zespół trenera Roberta Manciniego nie potrafił jednak pokonać w Belfaście Irlandii Północnej i choć po remisie 0:0 zakończył eliminacje bez porażki, to jednak o dwa punkty za Szwajcarią, która wygrała z Bułgarią 3:0.

Wcześniej na mundial w Katarze awansowały z Europy: Dania, Niemcy, Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania i Serbia, a z Ameryki Południowej – Brazylia. Pewni występu są również gospodarze.

Redakcja: Ł. Sadlak