Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedstawiciele władz ponad podziałami: „Apelujemy: Szczepcie się!”

Fot. D. Grzymska

Apelujemy: Szczepcie się! Z takim przesłaniem do mieszkańców zwrócili się przedstawiciele władz państwowych i samorządowych z naszego regionu.

Jeśli nie przyspieszymy szczepień – nasz region czekal lockdown. Dlatego przedstawiciele władz państwowych i samorządowych z naszego regionu zaapelowali do mieszkańców o szczepienie się. Inicjatorem apelu ponad podziałami politycznymi był prof. Wojciech Maksymowicz, warmińsko-mazurski poseł Polski 2050, Ruchu Szymona Hołowni.

Maksymowicz jako lekarz pracujący na oddziale covidowym musiał patrzeć na śmierć setek osób. Wtedy jeszcze nie było takiego dostępu do szczepionek, jak teraz.

00:00 / 00:00

Iwona Arent, warmińsko-mazurska posłanka PiS podkreślała, że w tej chwili pod respiratorami leżą w większości niezaszczepieni.

00:00 / 00:00

Z kolei poseł PO Janusz Cichoń przekonywał, że szczepienia są w interesie nas wszystkich.

00:00 / 00:00

Michał Wypij, warmińsko-mazurski poseł Porozumienia Jarosław Gowina zaapelował do wszystkich, którzy mają jakiś wpływ i pełnią funkcje publiczne o pomoc w przekonywaniu wątpiących.

00:00 / 00:00

Senator PiS Bogusława Orzechowska, która jest lekarzem rodzinnym przekonywała o skuteczności szczepionek.

00:00 / 00:00

Wicewojewoda Aleksander Socha zaapelował do mieszkańców, by próbowali przekonywać przeciwników szczepień. Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin przypomniał, że naszemu województwu może grozić lockdown.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Nasze województwo znalazło się na liście regionów o najniższej liczbie zaszczepionych, którym grozi zamknięcie gospodarki.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w apel, szczepienia, Iwona Arent, politycy, Janusz Cichoń, Wojciech Maksymowicz, samorządowcy, Gustaw Marek Brzezin, Michał Wypij
Punkty szczepień pod lupą policji. „Nie chcą się szczepić, ale utrudniają życie innym”

Po incydentach w kraju, punkty szczepień na Warmii i Mazurach są pod specjalnym nadzorem policji. Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor sanitarny, jest oburzony zachowaniem osób, które...

Zamknij
RadioOlsztynTV