Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na straży racjonalnych cen za wodę

Co dalej z podwyżką cen za wodę w Olsztynie? Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wysłało do Wód Polskich kolejne dokumenty, które nieco korygują proponowane wcześniej ceny.

– To niewielkie zmiany, zmniejszyliśmy zapowiadaną ponad dwudziestoprocentową podwyżkę o kilka procent. Nie możemy pozwolić sobie na więcej, bo wzrosły podatki, minimalne wynagrodzenie i ceny energii. Te koszty muszą zostać pokryte – wyjaśnia Anita Chudzińska, rzecznik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

00:00 / 00:00

Wody Polskie mają 30 dni na ustosunkowanie się do propozycji podwyżek Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Musimy poczekać teraz na ich ruch. Zobaczymy, czy zatwierdzą, czy znowu zostaniemy wezwani do złożenia jakiś dokumentów, czy ewentualnie np. zostanie ustalona taryfa tymczasowa – w wysokości obowiązującej w tej chwili.

Obecnie w Olsztynie stawka za 1 metr sześcienny wody to 4,74 zł w przypadku przedsiębiorców i 4,68 zł w przypadku gospodarstw domowych i pozostałych odbiorców. Te stawki obowiązują do połowy czerwca.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, podwyżka, cena
Naukowcy z Olsztyna opracowują aplikację, która może zrewolucjonizować rynek nieruchomości

Naukowcy z uniwersytetu w Olsztynie pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli dopasować oferty mieszkań na podstawie emocji kupującego. Ma w tym pomóc aplikacja analizująca reakcje na twarzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV