Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przed nami druga edycja Lotniczych Regat Żeglarskich

Lotnicze Regaty Żeglarskie

Już po raz drugi Port Lotniczy Olsztyn-Mazury będzie gospodarzem Lotniczych Regat Żeglarskich. Inicjatywa powstała z myślą o integracji uczestników polskiej branży lotniczej w duchu sportowej rywalizacji.

W zaplanowanych na 17-18 maja regatach wezmą udział przedstawiciele m.in. polskich portów lotniczych oraz firm i instytucji związanych z lotnictwem. Tegoroczna rywalizacja o Puchar Prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury odbędzie się na olsztyńskim jeziorze Ukiel.

Oficjalne otwarcie oraz losowanie jachtów odbędzie się 17 maja o godz. 19.45. Rywalizacja na wodzie rozpocznie się w sobotę, 18 maja o 10. Liczba wyścigów uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Organizatorzy zakładają przeprowadzenie co najmniej pięciu wyścigów.

Lotniska oraz inne instytucje biorące udział w regatach mogły zgłosić dowolną liczbę załóg, w składzie od 3 do 5 osób. Dla kibiców dopingujących swoje drużyny przewidziano strefę wypoczynku na przystani żeglarskiej.

Cieszy fakt, że nasza autorska inicjatywa organizacji wydarzenia integrującego polską branżę lotniczą spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem. To doskonała okazja do spotkania, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów. Wszystko to w akompaniamencie urzekającej natury Warmii i Mazur. Ubiegłoroczna edycja Lotniczych Regat Żeglarskich, dostarczyła uczestnikom wielu emocji i wrażeń. Jestem przekonany, że w tym roku nasze koleżanki i koledzy z branży wrócą z Olsztyna z równie ekscytującymi wspomnieniami

– powiedział Wiktor Wójcik, prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o., operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego i prezydenta Olsztyna.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Ukiel, jezioro, regaty, wyścig, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, Lotnicze Regaty Żeglarskie
„Jest potencjał w regionie”. Lotnisko Olsztyn-Mazury rozwija segment lotów czarterowych

Dla portu Olsztyn-Mazury połączenia czarterowe to szansa na utrzymanie ruchu. To ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna z linii lotniczych na kilka miesięcy zawiesiła dwa połączenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV