Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Protestują pielęgniarki

Czy biały personel ponownie przystąpi do ogólnopolskiego strajku? Spór zbiorowy z pracodawcą już kilka tygodni temu rozpoczął się w kilkudziesięciu placówkach służby zdrowia w całym kraju, w tym w trzech szpitalach powiatowych w warmińsko-mazurskiem.

Na protest zdecydowały się pielęgniarki z Biskupca, Bartoszyc i Pisza. Decyzje o rozpoczęciu ogólnopolskiego sporu mają być podjęte najpóźniej do jutra. Pielęgniarki i położne uczestniczą w krajowym zjeździe delegatów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych – poinformowała Radio Olsztyn przewodnicząca Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego Związku, Elżbieta Budkiewicz:

00:00 / 00:00

W rozporządzeniu ministra zdrowia z 28 grudnia 2012 r. w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w szpitalach podano metodologię naliczania norm pracy, ale wykreślono z niego czas potrzebny na wykonanie czynności przy pacjentach.

To tylko jedno z wielu zastrzeżeń, a punkty, których brak w rozporządzeniu, protestujące pielęgniarki  chcą wynegocjować same z dyrektorami szpitali. (grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prokuratury bez paraliżu

W warmińsko-mazurskich prokuraturach paraliżu nie ma. Protest pracowników administracyjnych i prokuratorów w Okręgu Olsztyńskim nie zakłóca normalnej pracy - zapewnia prokurator okręgowy. Jan Przybyłek powiedział, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV