Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratury bez paraliżu

W warmińsko-mazurskich prokuraturach paraliżu nie ma. Protest pracowników administracyjnych i prokuratorów w Okręgu Olsztyńskim nie zakłóca normalnej pracy – zapewnia prokurator okręgowy.

Jan Przybyłek powiedział, że do pracy nie przyszedł dziś co siódmy z pracowników prokuratur w podległym mu okręgu:

00:00 / 00:00

Jan Przybyłek zapewnił też, że z sekretariatów prokuratur okręgu olsztyńskiego wychodzą niezbędne pisma i korespondencja:

00:00 / 00:00

W innych prokuratorach w kraju bywa z tym różnie: cześć pracowników wzięła urlop na żądanie, niektórzy poszli oddać krew. Pracownicy administracyjni już zapowiadają, że jeśli dzisiejszy protest nie przyniesie skutków kolejna akcja planowana jest na wrzesień.

Według danych Prokuratury Generalnej, przedstawionych sejmowej komisji, średnie wynagrodzenie pracowników prokuratury – a jest ich w kraju ponad sześć tysięcy – w latach 2010-12 wynosiło około 3 tysięcy 400 złotych. Średnia płaca asystentów prokuratora to około 3 tysiące 600 zł. (mso/as)

Relacja Mirosława Sochackiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
20 lat w trosce o środowisko – Piknik

W 2013 roku mija 20 lat od utworzenia wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Ten unikalny w skali światowej system ochrony środowiska skutecznie wspiera proekologiczne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV