Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Promują aktywny tryb życia i zachęcają do samodzielnego dbania o zdrowie

Jak dostać się do lekarza specjalisty, jak skomponować zdrową dietę i zadbać o kondycję fizyczną? Warmińsko-Mazurski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia realizuje autorski projekt skierowany do pełnoletnich uczniów z regionu „18+ Zdrowie”.

Eksperci pokazują nastolatkom m.in. jak założyć internetowe konto pacjenta i korzystać z możliwości jakie daje taki profil.

Młodzież nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że mając 18 lat mogą pewne sprawy załatwiać już samodzielnie. Pokazujemy, gdzie na naszych stronach internetowych znaleźć dostępne wszystkim dane – gdzie się leczyć, gdzie są placówki medyczne do których czeka się najkrócej. Sprawdzą również e-skierowania i e-recepty

– wyjaśnia Aleksandra Kuczko z Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie.

Podczas zajęć eksperci NFZ pokazują także strony z bezpłatnymi dietami i programami ćwiczeń. Tylko w ubiegłym roku z edukacyjnych spotkań skorzystało ponad 1 200 uczniów m.in. z Olecka, Ostródy i Olsztyna.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w młodzież, zdrowie, NFZ
Problemy ze słuchem dotykają osoby w każdym od wieku

- Według badań w Polsce co piąte-szóste dziecko ma różnego rodzaju niedosłuchy - powiedział dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach profesor Henryk Skarżyński. Dziś obchodzimy Światowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV