Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura sprawdza byłego prezesa ZPN

Były prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Miętkiewicz. Fot. A. Socha

Prokuratura wszczyna dochodzenie w sprawie działań byłego prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Tomasza Miętkiewicza.

Na razie prokuratura nie przedstawiła mu żadnych zarzutów, ale sprawdza, czy nie przywłaszczył sobie rzeczy, mających trafić do Związku.

– Informację, że mogło dojść do przywłaszczenia mienia, prokuratura otrzymała od jednego z przedstawicieli Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej – mówi prokurator Zbigniew Czerwiński, rzecznik olsztyńskiej prokuratury okręgowej.

00:00 / 00:00

Były prezes warmińsko-mazurskiego związku Tomasz Miętkiewicz określa sprawę jako absurdalną.

00:00 / 00:00

Tomasz Miętkiewicz został odwołany z funkcji prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w lutym. Działacze zarzucali mu nieprawidłowości finansowe przy organizacji obchodów 70-lecia związku. Prokuratura sprawdza ten wątek od miesiąca. Śledczy badają, czy były prezes mógł popełnić przestępstwo działania na szkodę Związku, w tym m.in. zakupu drogich alkoholi.

– Na razie nie ma na to dowodów – przyznaje prokurator Zbigniew Czerwiński, rzecznik olsztyńskiej prokuratury okręgowej.

00:00 / 00:00

Sam Tomasz Miętkiewicz, pytany o zawiadomienia dotyczące rzekomego działania na szkodę Związku, odpowiada, że jest nieuzasadnione.

 

 

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, warmińsko-mazurski związek piłki nożnej
Na bogato w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej

Wyjątkowo droga wódka, nieuzasadnione wynagrodzenie za prowadzenie gali i nieprawidłowe dysponowanie biletami otrzymanymi od PZPN-u. Olsztyńska prokuratura sprawdza, czy doszło do wyrządzenia szkody majątkowej Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi...

Zamknij
RadioOlsztynTV