Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura się nie poddaje. Wraca sprawa Barbary K. i Amber Gold

Do Sądu Okręgowego w Elblągu wpłynęło zażalenie legnickiej prokuratury w sprawie umorzenia postępowania wobec prokurator Barbary K. W związku z tym sprawa powróci na wokandę, ale tym razem będzie ją rozpatrywać sąd okręgowy.

Szczegóły zażalenia przedstawiła rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy prokurator Lidia Tkaczyszyn.

Prokurator w zażaleniu zarzucił, że sąd pierwszej instancji niesłusznie przyjął, że brak jest wymaganego pozwolenia na pociągnięcie oskarżonej do odpowiedzialności karnej, gdyż oskarżyciel publiczny uzyskał zgodnie z prawem prawomocne rozstrzygnięcie o uchyleniu prokurator Barbarze K. jej immunitetu. (…) Przyjęcie przez sąd, że brak jest wymaganego zezwolenia na ściganie oskarżonej, jest całkowicie pozbawione podstaw.

00:00 / 00:00

W ubiegłym tygodniu (08.11) Sąd Rejonowy w Elblągu wydał postanowienie, w którym umorzył postępowanie przeciwko prokurator Barbarze K. W uzasadnieniu sędzia Maciej Rutkiewicz powołał się między innymi na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wobec Polski. Podejrzanej zarzuca się przestępstwo niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w kwestii nadzoru sprawy Amber Gold w latach 2009-2012. Termin nie został jeszcze wyznaczony.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokurator, postępowanie, sąd okręgowy w Elblągu, Amber Gold, wokanda, przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków
Prokuratorskie zarzuty. Ciąg dalszy sprawy tragicznego wypadku na Bałtyckiej

Prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał mężczyzna, który w czwartek uczestniczył w tragicznym zdarzeniu na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie....

Zamknij
RadioOlsztynTV