Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura przeciwna kaucji „Predatora”

Grzegorza M. pseudonim „Predator” zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Fot. policja

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nie godzi się na kaucję „Predatora”.

Złożyła zażalenie na decyzję olsztyńskiego sądu okręgowego, która pozwala Grzegorzowi M. ps. Predator wyjść z aresztu po wpłaceniu 300 tysięcy złotych kaucji.

„Predator” to jeden z najbardziej znanych olsztyńskich gangsterów. Decyzję o możliwości wyjścia Grzegorza M. z aresztu sąd umotywował tym, że w jego sprawie zostali przesłuchani niemal wszyscy świadkowie i w związku z tym ustała obawa matactwa. Prokuratura jest innego zdania i uważa, że tylko izolacja Grzegorza M. zapewni prawidłowy tok postępowania sądowego.

Zażalenie prokuratury, sąd okręgowy w Olsztynie rozpozna w najbliższy piątek. Do tego czasu „Predator” nie będzie mógł wyjść z aresztu. Nawet jeśli kaucja zostanie wpłacona.

„Predator” od lat działa w olsztyńskim świecie przestępczym, był prawomocnie skazany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która porywała ludzi dla okupu. Obecnie odpowiada za zorganizowanie grupy przestępczej, która pod pretekstem handlu paliwami zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT. W sumie członkowie tej grupy mieli wyłudzić ponad 40 milionów złotych.

Grzegorz M. nie przyznaje się do winy, twierdzi, że jego rola ograniczała się do bycia ochroniarzem innego oskarżonego. W procesie „Predatora” oskarżonych jest w sumie 15 osób. Sąd ogłosił przerwę w procesie do czerwca.

 

(pap/gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, gangster
Wyłudzili 45 milionów podatku VAT, usłyszeli wyroki

10 lat więzienia - taki wyrok usłyszał Piotr K., szef gangu wyłudzającego podatek VAT. Grupa przestępcza działała w całej Polsce. Okradła Skarb Państwa na 45 milionów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV