Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyłudzili 45 milionów podatku VAT, usłyszeli wyroki

Pieniądze pochodzące z wyłudzenia podatku VAT. Fot. KWP

10 lat więzienia – taki wyrok usłyszał Piotr K., szef gangu wyłudzającego podatek VAT.

Grupa przestępcza działała w całej Polsce. Okradła Skarb Państwa na 45 milionów złotych. Wyrok w tej sprawie wydał Sąd Okręgowy w Olsztynie. Wspólnik Piotra K., który organizował firmy „słupy” ma trafić do więzienia na 4 lata.

– To największe wyłudzenie z jakim zetknął się Sąd Okręgowy w Olsztynie – podkreślał w uzasadnieniu wyroku sędzia Adam Barczak.

00:00 / 00:00

– Zakończenie sprawy było możliwe dzięki mrówczej pracy prokuratury, urzędników kontroli skarbowej oraz policjantów – mówi prokurator Cezary Fiertek.

00:00 / 00:00

Piotr K. przerwał sędziemu odczytywanie sentencji. Przestępca musiał zostać wyprowadzony z sali rozpraw Sądu Okręgowego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Wyłudzone pieniądze transferowane były na konta na Wyspach Dziewiczych, na Łotwę i do Austrii. Piotr K. znaczną część gotówki – prawie 6 milionów złotych – trzymał w domu.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego.

00:00 / 00:00


(lew/bsc/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, gang, wyrok, wyłudzenie
Kurzętnik, fot. Sławomir Ostrowski
Podejrzane listy do przedsiębiorców z Kurzętnika

Ktoś próbuje wyłudzić pieniądze od przedsiębiorców z Kurzętnika. - Do różnych firm trafiają informacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości w ustaleniu wysokości odprowadzonego podatku - relacjonuje Wojciech Dereszewski,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV