Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura okręgowa przejmuje śledztwo ws. nieprawidłowości w urzędzie wojewódzkim

Fot. P. Getka

Sprawę sfinansowania przez urząd wojewódzki w Olsztynie części spotów wyborczych byłego wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego z PiS przy parlamentarnej kampanii wyborczej przejął 1. Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Prokurator Daniel Brodowski przekazał Radiu Olsztyn, że postępowanie obejmie szerszy zakres, bo zebrany materiał dowodowy wskazuje też na inne nieprawidłowości. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wyjaśnił, że obecnie analizowane są materiały z Najwyższej Izby Kontroli, której audyt w urzędzie ujawnił sprawę.

Materiały te zawierają również rozszerzony zakres zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o ewentualne inne nieprawidłowości w zakresie działalności urzędu wojewódzkiego w Olsztynie. Na tym etapie mogę tylko tyle przekazać. Są to świeże materiały, zapoznaje się z nimi prokurator-referent

– powiedział Brodowski.

Zaplanowano już przesłuchania świadków. Postępowanie cały czas prowadzone jest w sprawie, nikomu dotychczas nie przedstawiono zarzutów.

O nieprawidłowościach, do których miało dojść przy finansowaniu kampanii wyborczej, poinformowało nowe kierownictwo urzędu wojewódzkiego. Były wojewoda Artur Chojecki w oświadczeniu przesłanym mediom informował wówczas, że doszło do pomyłki pracownika i pieniądze, za które opłacono spoty wyborcze, zostały zwrócone.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski

Czy byłe kierownictwo urzędu sfinansowało kampanię ze środków publicznych?

Więcej w audyt, zawiadomienie, finansowanie spotów wyborczych
Czy spółki SIM w regionie działają prawidłowo? Ruszają kontrole

Po audycie w spółkach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, odpowiedzialnych za budowę tanich mieszkań na wynajem, część z nich czeka szczegółowa kontrola. Wśród wytypowanych są m.in. dwie spółki...

Zamknij
RadioOlsztynTV