Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie olsztyńskich policjantów

Fot. KMP Elbląg

Nie będzie prokuratorskiego śledztwa wobec olsztyńskich policjantów, między innymi w sprawie przekroczenia uprawnień poprzez dokonanie nieuprawnionej kontroli osobistej 22-letniej Pauliny.

Jak poinformował Radio Olsztyn prokurator rejonowy Olsztyn-Południe Daniel Brodowski, prokuratura odmówiła śledztwa z powodu braku znamion czynu zabronionego

Należy podkreślić, że to postępowanie nie zostało zainicjowane przez panią Paulinę, ale przez osobę trzecią, która po zapoznaniu się z materiałem opublikowanym gdzieś na stronach internetowych złożyła do nas takie zawiadomienie. Sama pani Paulina twierdziła, iż pokrzywdzoną się absolutnie nie czuje, przebieg zdarzenia nie wyglądał tak, jak to zostało przedstawione w jej relacji medialnej.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, zdarzenie miało miejsce 7 kwietnia podczas obowiązywania zakazu poruszania się po mieście w związku epidemią. Ten zakaz złamała 22-letnia Paulina, zawodniczka sztuk walki. Gdy patrol policyjny chciał kobietę wylegitymować, 22-latka zaczęła się szarpać i funkcjonariusz był zmuszony ją obezwładnić.

Po zajściu kobieta zamieściła na swoim profilu w internecie fragment nagrania oraz oświadczenie, w którym oskarżyła policjantów o napaść i podrzucenie narkotyków do plecaka. Jej wpis wywołał falę hejtu wobec policjantów i zainteresowanie mediów. Interweniował też Rzecznik Praw Obywatelskich.

Ustalenie przebiegu zdarzenia było możliwe dzięki zapisowi wideo jednej z lokalnych telewizji. 22-latka podczas przesłuchania przyznała też, że narkotyki należały do niej.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura
Sąd: zatrzymanie i doprowadzenie Tomasza K. do prokuratury – legalne i zasadne

Zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie do prokuratury Tomasza K., podejrzanego w śledztwie dotyczącym działalności stowarzyszenia Helper, było legalne i zasadne - uznał białostocki sąd. Jest to odpowiedź...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV