Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratorzy odesłali wniosek o wznowienie sprawy zabójstwa sprzed 15 lat

Prokuratorzy okręgowi z Olsztyna odesłali prokuraturze rejonowej wniosek o wznowienie sprawy zabójstwa sprzed 15 lat, która prawdopodobnie została mylnie osądzona i na dożywocie skazano niewinną osobę. Uznali, że materiały, jakie otrzymali, są niekompletne. Rzecznik prokuratury okręgowej nie ujawnił, jakich materiałów brakuje.

Chodzi o sprawę zabójstwa z 1999 roku, w którym szczątki ofiary – jak przypuszczano Tomasza S. związanego z suwalskim światem przestępczym – wyłowiono z jeziora Pluszne pod Olsztynem. W 2006 r. ostatecznie Sąd Najwyższy orzekł, że sprawcą tego mordu jest Jacek W. i skazał go za to na dożywocie. W ostatnich miesiącach śledczy, kierując się informacjami uzyskanymi od aresztowanego za włamania Wiesława S., odnaleźli w lesie pod Olsztynem inne szczątki, które poddali badaniom. Wykazały one, że to odnalezione niedawno zwłoki, a nie wyłowione przed laty z jeziora, należą do Tomasza S. Co więcej, do zabicia Tomasza S. przyznał się Wiesław S., za co został aresztowany.

W tej sytuacji prowadzący sprawę Wiesława S. prokuratorzy rejonowi poprosili przełożonych o rozważnie, czy nie należałoby wznowić procesu Jacka W., by zweryfikować ciążący na nim wyrok dożywocia. Pismo z takim wnioskiem i wyciąg z akt wysłali wczoraj do Prokuratury Okręgowej.

Jacek W., który odbywa karę dożywotniego więzienia w Zakładzie Karnym w Kamińsku, k. Górowa Iławeckiego spotkał się wczoraj ze swym adwokatem. Okazało się, że był on nieświadomy tego, że w jego sprawie pojawiły się nowe okoliczności.

Podkreślił, że teraz najbardziej zależy mu na tym, by manipulacje dowodami w jego sprawie zostały ujawnione. Zapowiedział, że po wyjściu na wolność nie ma zamiaru ubiegać się o odszkodowanie za niesłuszny wyrok dożywocia. (gol za pap/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, zabójstwo
Wniosek prokuratury o ponowne zbadanie morderstwa sprzed 15 lat

Olsztyńska prokuratura składa wniosek o ponowne zbadanie morderstwa sprzed 15 lat. Śledczy podejrzewają, na dożywocie za to zabójstwo została skazana niewłaściwa osoba. W 1999 roku z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV