Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Program „Elblążanin +” cofnięty. Miasto nie ma pieniędzy na jego realizację

Fot. pixabay

Miasto musi być tak zarządzane, aby dobrze służyło mieszkańcom – uważają radni Klubu i Sprawiedliwości, komentując przesunięcie na kolejne lata programu „Elblążanin +”. To lokalne przedsięwzięcie zostało podjęte w poprzedniej kadencji samorządu z inicjatywy PiS.

Zapoczątkowało je wprowadzenie ulg na przejazdy komunikacją miejską. Obecne władze miasta tłumaczą, że z powodu dziury budżetowej nie ma z czego finansować kolejnych etapów. Rozumiemy trudną sytuację, ale jesteśmy rozczarowani odłożeniem kolejnych etapów programu, tym bardziej, że były też w programie wyborczym prezydenta – podkreśla Marek Pruszak, przewodniczący klubu PiS.

Prezydent Witold Wróblewski tłumaczy, że program trzeba odłożyć, bo nie ma pieniędzy na jego kontynuację. Jak wylicza, miasto ma 45 milionów złotych dziury budżetowej, brakuje 20 milionów złotych na oświatę, o 20 milionów złotych będzie mniej podatków, a o 5 milionów złotych wzrośnie koszt energii elektrycznej.

Dalsze etapy „Elblążanina +” miały objąć m.in. stypendia i dopłatę do żłobków. Dodajmy, na przesunięcie realizacji programu wyraziła zgodę Rada Miejska.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, PiS, Marek Pruszak, Witold Wróblewski, dziura budżetowa, Elblążanin, program
Kolejne internetowe oszustwo. Mieszkanka Ełku wysłała złodziejowi swoje kody BLIK

Mieszkanka Ełku straciła 5 tysięcy złotych. Kobieta wysłała przez komunikator swoje kody BLIK. Stało się to po tym, jak odpowiedziała na ogłoszenie dotyczące pracy. Wówczas dostała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV