Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Program Dobry Start. Od dziś można składać wnioski w urzędach

Program Dobry Start

Od dziś wnioski o przyznanie wsparcia z programu Dobry Start można składać osobiście w punktach pomocy społecznej.  Każde uczące się dziecko otrzyma 300 złotych. Przez ostatni miesiąc beneficjanci programu mogli skorzystać jedynie z drogi on-line.

Na Warmii i Mazurach dotychczas wpłynęło ponad 35 tysięcy dokumentów, a gminom na ich realizację rząd przekazał 14,645 miliona złotych. Szacuje się, że w tym roku pomoc materialną otrzyma ponad 200 tysięcy dzieci.

Pomimo możliwości złożenia wniosku w ośrodkach pomocy, dyrektor wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie Marcin Jastrzębski zachęca, by jednak korzystać z drogi internetowej:

Jest to najlepsza i najszybsza forma. Nie jest to skomplikowane, a zarazem pomaga urzędowi w szybkim rozpatrywaniu decyzji.

00:00 / 00:00

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę środków do końca września. Żeby jednak nie stracić świadczenia, dokumenty należy złożyć najpóźniej do końca listopada, później wnioski nie będą przyjmowane.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponad 30 świń wpadło do gnojowicy. Potrzebna była interwencja strażaków

Niecodzienna interwencja strażaków z powiatu iławskiego. Ich pomoc była potrzebna w gospodarstwie w Łążynie w gminie Lubawa, gdzie w jednym z gospodarstw do zbiornika na gnojowicę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV