Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 30 świń wpadło do gnojowicy. Potrzebna była interwencja strażaków

Niecodzienna interwencja strażaków z powiatu iławskiego. Ich pomoc była potrzebna w gospodarstwie w Łążynie w gminie Lubawa, gdzie w jednym z gospodarstw do zbiornika na gnojowicę wpadło 36 tuczników.

Pod zwierzętami zarwała się podłoga w chlewni i  wpadły do znajdującego się pod nią gnojownika. To było bardzo trudne działanie, które wymagało specjalistycznego sprzętu i dużej siły fizycznej – przebieg akcji ocenia kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie:

Na początku musieliśmy odpompować substancję, aby strażacy mogli wejść do środka. Następnie wyłapywali zwierzęta, i na linach podciągali je w górę. Prace trwały ponad cztery godziny. Do zbiornika wpadło 36 świń, 25 z nich udało się wyciągnąć żywych.

00:00 / 00:00

W działaniach udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej i lokalni gospodarze, którzy przy pomocy beczkowozów pomagali wypompowywać gnojowicę ze zbiornika, do którego wpadły zwierzęta.

Fot. KPPSP Iława

Fot. KPPSP Iława

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, świnie, Krzysztof Rutkowski, tucznik
Połamane drzewa i zerwane linie średniego napięcia. To skutki popołudniowych burz

Około 60 zdarzeń zanotowali  strażacy w związku z burzami jakie przeszły po południu nad regionem. Najczęściej wypompowywali wodę z zalanych posesji i usuwali połamane przez silny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV