Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prognoza pogody na Sylwester i Nowy Rok

Jak informuje IMGW aż do Nowego Roku, pozostaniemy pod wpływem układu niżowego z głównymi ośrodkami nad Atlantykiem i wtórnymi nad Skandynawią i Bałtykiem. Napływać będzie dość ciepłe, jak na tą porę roku, i wilgotne powietrze polarne morskie.

Sobota 30 grudnia

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia na zachodzie kraju, a potem także i w centrum opadów deszczu ze śniegiem i deszczu. Rano na południu miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 1 do 5 stopni C, w kotlinach karpackich lokalnie -2 stopnie. Wiatr na wschodzie na ogół słaby, w zachodniej połowie Polski umiarkowany, okresami, zwłaszcza nad morzem, dość silny, w porywach na wybrzeżu oraz na Pogórzu Sudeckim do 60 km/h z kierunków południowych.

Noc 30/31 grudnia

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z opadami: na wschodzie głównie śniegu, w pasie od Pomorza wschodniego poprzez centrum po Górny Śląsk i zachodnią Małopolskę deszczu ze śniegiem i deszczu, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź, a na zachodzie deszczu.

Temperatura minimalna od -3 stopni na południowym wschodzie i wschodzie do około 0 stopni w centrum i 3 stopni na zachodzie i nad morzem. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny, południowo-wschodni, skręcający na południowo-zachodni. Wiatr w porywach osiągać będzie miejscami 70 km/h, w rejonach podgórskich 80 km/h, a wysoko w górach 100 km/h.

Niedziela 31 grudnia

W niedzielę przeważać będzie zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu, tylko na krańcach południowo-wschodnich początkowo deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4 stopni, 7 stopni na wschodzie oraz miejscami na wschodnim Wybrzeżu do 10 stopni. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju lokalnie nawet 12 stopni.

Wiatr umiarkowany, okresowo dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

Noc Sylwestrowa 31 grudnia/1 stycznia

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami w południowej połowie kraju. Na północy i wschodzie kraju opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od 3 stopni na południu do 8 stopni na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 0 stopni do 2 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu porywisty, południowo-zachodni.

Nowy Rok 1 stycznia

W poniedziałek na ogół pochmurno ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. Ciepło. Temperatura maksymalna od 6 stopni na wschodzie do 10 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda
„Jaka pogoda w święta, taki cały rok”, czyli prognoza pogody według Warmiaków

  Przewidywanie pogody to dla prawdziwych Warmiaków nic trudnego. Wystarczy obserwować każdy z 12 dni od 25 grudnia do 6 stycznia. Czyli ten 25 grudnia to...

Zamknij
RadioOlsztynTV