Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Profesor Wojciech Maksymowicz: Propozycja zostania liderem listy PiS w okręgu olsztyńskim była dla mnie zaskoczeniem

Fot. P. Getka

To już historia – tak o swoim bardzo emocjonalnym odejściu z funkcji prorektora do spraw Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego mówił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn nowy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz.

Nie będę tego rozpamiętywać. Emocjonalność, której zwykle nie ulegam jako neurochirurg, wystąpiła. Było to 12 lat pracy i to jednak dosyć twórczej, bo z niczego udało się zrobić coś zupełnie docenianego w Polsce i nawet poza granicami. Natomiast niedocenienie tego, w jakimś stopniu boli. Decyzje, które zapadły na Uniwersytecie w pewnym stopniu uruchomiły zainteresowanie moją osobą, która nie godzi się na pewne rozwiązania i mówi o tym.

Profesor Maksymowicz podkreślił, że sytuacja na UWM, kiedy władze uczelni przekształciły Wydział Nauk o Zdrowiu w Szkołę Zdrowia Publicznego starając się zdobyć zgodnie z Ustawą 2.0 status uczelni badawczej, jest obecnie monitorowana przez specjalny ministerialny zespół. Wojciech Maksymowicz dodał, że do jego obowiązków między innymi będzie należeć kontrolowanie działania tej ustawy.

– Propozycja zostania liderem listy PiS w okręgu olsztyńskim była dla mnie zaskoczeniem – powiedział na antenie gość Radia Olsztyn. Profesor Maksymowicz kojarzony z Porozumieniem Jarosława Gowina liczy na to dobrą współpracę z lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości.

Wszyscy kluczowi przywódcy olsztyńskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości wyrażali mi słowa poparcia, gratulacje i gotowość współpracy. Do tej pory nie byłem politykiem, a teraz wchodząc do rządu w jakimś stopniu trudno powiedzieć, że nie jestem. Na pewno nie jestem osobą przywiązaną do partyjności. Zostałem zaproszony. Dla mnie też było to dużym zaskoczeniem. Jechałem sobie grzecznie na urlop i dostałem telefon, że oto mam być liderem listy Prawa i Sprawiedliwości i czy się zgadzam. Mnie to też bardzo zaskoczyło.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Maksymowiczem

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, UWM, Collegium Medicum, profesor Wojciech Maksymowicz
Prof. Wojciech Maksymowicz wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego

- To moje nowe, bardzo ważne zadanie - tak swoje powołanie na stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego komentuje profesor Wojciech Maksymowicz. Kierownik Katedry Neurologii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV