Profesor Janusz Kocik dyrektorem olsztyńskiej polikliniki

Profesor Janusz Kocik (pierwszy z lewej) dyrektorem Szpitala Klinicznego MSWiA w Olsztynie. Fot. Poliklinika Olsztyn/FB
Minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak oficjalnie powołał profesora Janusza Kocika na stanowisko dyrektora Szpitala Klinicznego MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Powołanie wręczył wiceszef resortu Wiesław Szczepański.
Profesor Janusz Kocik pełnił obowiązki dyrektora polikliniki od 6 maja 2024 roku. Zastąpił wtedy na tym stanowisku Krystynę Futymę. Nowy szef olsztyńskiej polikliniki to lekarz internista, onkolog, epidemiolog oraz nauczyciel akademicki.
Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1999 roku w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Pełnił także służbę wojskową. 8 lat temu został przeniesiony do rezerwy w stopniu pułkownika.
Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska





















![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)




