Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prof. Jerzy Przyborowski: UWM powinien awansować do grona uczelni badawczych

Fot. P.Getka

Deklaruję chęć współpracy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z władzami województwa – zapowiedział w Porannych Pytaniach rektor-elekt olsztyńskiej uczelni.

Uniwersytet jest bardzo ważny dla całego regionu – podkreślił gość Porannych Pytań:

Najważniejsze, co przed nami tutaj, najbliżej, to współpraca ze wszystkimi „na miejscu”. A więc i z miastem, Olsztynem. Mamy też filię w Ełku, więc liczę także na współpracę z panem prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem. Bardzo nam zależy na współpracy z zarządem województwa – na czele z panem marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem, panem wojewodą Arturem Chojeckim, no i oczywiście z panem prezydentem Piotrem Grzymowiczem.

Zdaniem profesora Jerzego Przyborowskiego Uniwersytet Warmińsko-Mazurski powinien awansować do grona uczelni badawczych.

Zapisałem to w swoim programie – przypomniał:

Tak, aby podobnie jak przed laty, w 1999 roku uniwersytet stał się członkiem elitarnej grupy uniwersytetów w Polsce – powszechnych, państwowych uniwersytetów. Tak teraz, po wejściu w życie ustawy 1 października 2018 roku pojawiła się szansa, żeby być nie tyko w grupie uniwersytetów, ale w grupie najlepszych uniwersytetów.

Profesor Jerzy Przyborowski we wrześniu zastąpi na stanowisku rektora UWM w Olsztynie profesora Ryszarda Góreckiego.

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, rektor
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma nowego rektora

Profesor Jerzy Przyborowski został nowym rektorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jego rywalem w walce o fotel rektora był dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Jarosław Dobkowski....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV