Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Proces odbędzie się w Elblągu

Proces dwojga pracowników Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, oskarżonych o niedopełnienie obowiązków i sfałszowanie wyników badań DNA szczątków Krzysztofa Olewnika, odbędzie się w Elblągu – zdecydował Sąd Najwyższy.

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku wysłała akt oskarżenia w tej sprawie Sądowi Rejonowemu w Olsztynie. Ten jednak poprosił Sąd Najwyższy o przekazanie sprawy do innego okręgu, argumentując to dobrem wymiaru sprawiedliwości, bowiem oskarżony Bogdan Z. od wielu lat opiniuje w sprawach kryminalnych dla sądów w Olsztynie i okręgu olsztyńskim.

Sąd Najwyższy przychylił się do prośby olsztyńskich sędziów i zdecydował o przekazaniu sprawy Sądowi Rejonowemu w Elblągu.

W najbliższym czasie akta sprawy wrócą do Olsztyna, a następnie zostaną wysłane do Elbląga. W sprawie tej oskarżeni są: szefowa laboratorium olsztyńskiej Komendy Wojewódzkiej Jolanta D. oraz biegły medycyny sądowej Bogdan Z. Zarzuty wiążą się z wykonanymi przez nich w październiku 2006 roku w olszyńskim laboratorium badaniami DNA zwłok Krzysztofa Olewnika. Obojgu grozi do 5 lat więzienia. (PAP/pk/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, sprawa, Olewnik, proces
Były dyrektor WORD skazany

6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata - taki wyrok usłyszał Andrzej Sz., były dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie. Ponadto olsztyński Sąd Rejonowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV