Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były dyrektor WORD skazany

6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata – taki wyrok usłyszał Andrzej Sz., były dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie. Ponadto olsztyński Sąd Rejonowy orzekł dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Były dyrektor WORD-u musi też przekazać 3 tysiące złotych na fundusz pomocy ofiarom przestępstw, zapłacić 3200 złotych grzywny i pokryć koszta sądowe.

Obrońca i prokurator wnioskowali o zasądzenie prac społecznych zamiast kary pozbawienia wolności. Sędzia Anna Szczepańska uznała jednak, że to by była zbyt łagodna kara.
mówi Anna Szczepańska:

Sz wyrok

Andrzej Sz. po ogłoszeniu wyroku przyznał, że liczył na łagodniejszy wymiar kary. Ani obrona, ani prokurator nie zdecydowali jeszcze, czy będą odwoływać się od wyroku.
mówi Andrzej Sz.:

00:00 / 00:00

Andrzej Sz. został zatrzymany w listopadzie zeszłego roku na ulicy Niepodległości w Olsztynie, gdy spowodował kolizję pod wpływem alkoholu. Miał 1,2 promila. Dwa dni później złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora WORD-u. (skrago/karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, WORD
Ginekolog został skazany

Półtora roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat  i 2-letni zakaz wykonywania zawodu lekarza, taki wyrok usłyszał ginekolog z Iławy. Mężczyzna oskarżony jest o spowodowanie śmierci...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV