Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Proces gangu „Kulawego” ruszy z opóźnieniem

Sąd Okręgowy w Elblągu. Fot. archiwum

Z powodu choroby sędziego, ponowny proces Jana R. i gangu „Kulawego” rozpocznie się w Sądzie Okręgowym w Elblągu z opóźnieniem.

Odwołane zostały terminy wyznaczone na kwiecień, pierwsza rozprawa odbędzie się 12 maja.

Wciąż poszukiwany jest jeden z głównych oskarżonych Marcin K. pseudonim Kacper. Być może uda się go ująć, a to bardzo przyspieszyłoby pracę sądu – wyjaśnia rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu Dorota Zientara.

Niezależnie od tego, proces się rozpocznie. Przypomnijmy, Sąd Apelacyjny w Gdańsku po rozpatrzeniu odwołań części skazanych nakazał ponowne przeprowadzenie procesu w części dotyczącej najcięższych zarzutów. Cztery lata temu Jan R. został skazany na dożywocie, między innymi za zlecenie zabójstwa dwóch biznesmenów ze Szczecina.

Proces gangu Kulawego z Kisielic był jednym z najbardziej kosztownych w polskim sądownictwie. Kosztował dotąd około 4 milionów złotych i trwał 5 lat. W tym czasie odbyło się ponad 300 rozpraw.

(stan/as)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gang, proces
Ruszył proces szefa grupy wyłudzającej podatek VAT

Ślusarz, pracownik sklepu, bezrobotny - to fikcyjni biznesmeni, zwerbowani do zakładania firm służących wyłudzaniu podatku VAT. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces szefa 90-osobowej grupy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV