Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Próbowali okraść bankomat. Wpadli na gorącym uczynku

Fot. UG Dywity

Dwóch mężczyzn próbowało się dziś w nocy włamać do bankomatu w Dywitach. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku.

– Uszkodzili urządzenie, ale nie zdołali ukraść pieniędzy – powiedział starszy aspirant Rafał Jackowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Okazało się, że dwóch sprawców próbowało włamać się do bankomatu. Uszkodzili urządzenie, lecz nie udało im się zabrać pieniędzy. Zostali złapani na gorącym uczynku.Policjanci zatrzymali również auto, którym poruszali się sprawcy.

00:00 / 00:00

– Warmińsko-mazurscy policjanci prowadzą w tej sprawie śledztwo wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku – przyznał starszy aspirant Rafał Jackowski.

W toku czynności operacyjnych wytypowali osoby, które mogą mieć związek z włamaniami do bankomatów, do których dochodziło na terenie województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Po analizie zabezpieczonego materiału i ekspertyzy biegłego będzie można szczegółowo określić sposób działania sprawców.

00:00 / 00:00

Trafili do aresztu, a ich samochód na policyjny parking. Okazało się, że auto było kradzione.

Fot. UG Dywity

Fot. UG Dywity

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bankomat
Policjanci z regionu podsumowali miniony rok: było mniej przestępstw i śmiertelnych wypadków

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali ubiegłoroczną służbę. Nie brakowało też informacji o nowych zadaniach. Można do nich zaliczyć między innymi zabezpieczanie polsko-białoruskiej granicy. To był udany rok -...

Zamknij
RadioOlsztynTV