Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy szpitala powiatowego w Mrągowie. Brakuje lekarzy, pielęgniarek i położnych. Przedłuża się też remont pediatrii i porodówki

Fot. fotolia

W szpitalu powiatowym w Mrągowie wciąż brakuje personelu, dlatego oddziały dziecięcy, noworodkowy i trakt porodowy wciąż są zamknięte – poinformował zarząd placówki.

Dodatkowo trwa tam remont. Miał zakończyć się dziś (20 sierpnia), ale wiadomo, że może się przedłużyć nawet do 5 września. W starostwie powiatowym w Mrągowie rozmawiano dziś między innymi o sytuacji placówki.

Sytuacja mrągowskiego szpitala na tle szpitali, które są dookoła nie wygląda źle. Jesteśmy bardzo nowoczesnym szpitalem, ale tak jak każdy szpital cierpimy na brak lekarzy

– mówi wicestarosta mrągowski Paweł Długoborski.

Prezes mrągowskiego szpitala Brygida Schlueter-Górska zapowiada dalszą walkę o to, aby powstały oddziały: dziecięcy, noworodkowy i trakt porodowy.

Będziemy dalej walczyć o to, żeby te oddziały powstały i żebym mogła je utrzymać. Jesteśmy wspomagani przez szpitale w Biskupcu, Kętrzynie i Olsztynie i Giżycku. Jest więc opieka nad pacjentami. Szpital ma też zabezpieczoną kadrę, do udzielenia pierwszej pomocy, albo zabezpieczenia pacjenta.

Na stronie internetowej szpitala możemy przeczytać, że brakuje m.in. pielęgniarek i położnych, a także pediatry i koordynatorów oddziałów.

Szpital powiatowy w Mrągowie

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, szpital, Mrągowo, lekarze, kadra, porodówka, pediatria, oddział, braki, oddziały
Przyjechali z całej Polski by zdobyć nowe umiejętności. Kadra ZHP szkoli się w Mierkach koło Olsztyna

Po raz szósty harcerscy wychowawcy spotykają się na zlocie kadry. Jest to największa cykliczna akcja szkoleniowa organizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego. Szkolenie kadry odbywa się co...

Zamknij
RadioOlsztynTV