Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy Ośrodka Badań Naukowych

Ośrodek Badań Naukowych w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Fałszowanie dokumentów, opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzeń i problemy finansowe – to kłopoty Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie.

Właśnie zakończyła się trzecia w tym roku kontrola jaką w OBN-ie prowadziła Państwowa Inspekcja Pracy. W tej chwili Ośrodek jest też pod lupą prokuratury. Jak informuje Jacek Żerański z Inspekcji Pracy, do tej pory kontrole wykazały przede wszystkim opóźnienia w wypłacaniu pensji, ale niezawinione przez dyrekcję Ośrodka Badań Naukowych.

00:00 / 00:00

Natomiast prokuratorskie śledztwo wykazało, że w 2013 w Ośrodku Badań Naukowych w Olsztynie doszło do sfałszowania regulaminu wynagrodzeń. Nie nie udało się jednak wykryć, kto dopuścił się tego fałszerstwa. Rzecznik prokuratury okręgowej w Olsztynie prokurator Zbigniew Czerwiński, poinformował natomiast, że teraz toczy się kolejne postępowanie dotyczące działań dyrekcji Ośrodka.

00:00 / 00:00

Ośrodek Nadań Naukowych w Olsztynie działa od ponad 50 lat. Jego głównym zadaniem jest prowadzenie badań w zakresie nauk humanistycznych dotyczących Warmii i Mazur.

Sprawą zainteresował się Andrzej Piedziewicz – posłuchaj

00:00 / 00:00

Ośrodek Badań Naukowych w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Czytelnia w Ośrodku Badań Naukowych im. Kętrzyńskiego w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

(apiedz/bsc/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PIP, OBN, Państwowa Inspekcja Pracy, Zbigniew Czerwiński, prokuratura okręgowa, Inspekcja Pracy
Olsztyn: prokuratura oskarża wicewojewodę podlaskiego

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi postępowanie przeciwko wicewojewodzie podlaskiemu. Do Sądu Rejonowego w Białymstoku skierowano dziś akt oskarżenia w tej sprawie. Wojciechowi D. zarzuca się składanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV