Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Problemy na rynku mieszkaniowym i pierwszy komiks wędkarski. Posłuchaj Bliższych Spotkań

Fot. Adobe Stock

Rynek nieruchomości i komiksy wędkarskie były tematami Bliższych Spotkań, które poprowadziły Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Kornelia Szmit. Fot. P. Getka

Rynek mieszkaniowy

Rok 2022 był dla rynku mieszkaniowego bezprecedensowo trudny. Znaczne podwyżki stóp procentowych oraz polityka Komisji Nadzoru Finansowego dotycząca zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych ograniczyły zdolność kredytową Polaków. Spadło też zainteresowanie kupnem nieruchomości. Stabilne były ceny mieszkań. W szybkim tempie galopowały ceny najmu. Jednym z powodów takiej sytuacji był napływ do Polski około 2 milionów uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Jak będzie wyglądał rynek mieszkaniowy w województwie warmińsko-mazurskim w tym roku? Czy mieszkania będą tanieć czy drożeć? Jakie jest zainteresowanie rynkiem pierwotnym i wtórnym? Czy chętnie inwestujemy pieniądze w mieszkania? Odpowiedzi na te pytania w rozmowie z Kornelią Szmit z Katedry Teorii Ekonomii Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Agnieszka i Paweł Błońscy. Fot. Ł. Sadlak

Komiks wędkarski

Agnieszka i Paweł Błońscy przeprowadzili się na Mazury i stworzyli pierwszy w kraju komiks wędkarski. Czy „moczenie kija” to temat na miarę Tytusa, Romka i Atomka, Kajko i Kokosza, a może Kościska? Opowiedzieli nam o tym twórcy komiksu wędkarskiego Fikoty Family.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: M. Rutynowski/B. Świerkowska-Chromy za I. Malewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podpalił przyczepę kempingową, w której była jego znajoma. Usłyszał wyrok

Podpalił przyczepę kempingową, w której była kobieta - spędzi w więzieniu 15 lat. Do zdarzenia doszło w Olsztynie w sierpniu 2021 roku. Cezary G. przy ul....

Zamknij
RadioOlsztynTV