Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent zawetował lex Czarnek. „Odłóżmy to na później”

Fot. PAP / Leszek Szymański

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację Prawa oświatowego. – Proszę uznać temat za zakończony; nie są nam teraz potrzebne kolejne spory – oświadczył w środę prezydent apelując zarazem do liderów ugrupowań parlamentarnych o błyskawiczne przyjęcie ustawy o obronie ojczyzny.

– Ponieważ apeluję do was o jedność, o brak politycznych sporów, postanowiłem skierować tę ustawę do ponownego rozpatrzenia – powiedział w środę prezydent do uczestników posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Nowela Prawa oświatowego wzmacnia rolę kuratorów oświaty i zmienia zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach.

Prezydent powiedział, że zawetował tę nowelizację spełniając apele środowisk opozycyjnych. Jak dodał, miał do niej zastrzeżenia, ale też w noweli był także szereg rozwiązań, które popierał i które jego zdaniem powinny zostać wprowadzone.

Odłóżmy to na później. Na razie do tej ustawy jest weto, proszę uznać temat za zakończony, niech on nam nie przeszkadza w sprawach najważniejszych dla bezpieczeństwa Polski. Przed państwem w Sejmie ustawa o obronie ojczyzny. Bardzo państwa proszę, abyście ją błyskawicznie przyjęli. Jest nam niezwykle potrzebna

– zaapelował prezydent.

Pierwsze czytanie projektu ustawy o obronie ojczyzny Sejm ma przeprowadzić w czwartek.

 

Autor: M. Małecki (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, prezydent, Andrzej Duda, pilne, weto
Biden rozmawiał z Zełenskim o rosyjskich atakach na cele cywilne

Prezydenci USA i Ukrainy omówili we wtorkowej rozmowie sankcje przeciwko Rosji, wsparcie dla Ukrainy oraz rosyjską eskalację ataków na cele cywilne, w tym wtorkowy ostrzał w...

Zamknij
RadioOlsztynTV