Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent wręczył nominacje generalskie. Wśród awansowanych dowódcy związani z Warmią i Mazurami

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda wręczył w Belwederze nominacje generalskie. Odebrali je nie tylko wojskowi, ale też dowódcy czterech oddziałów Straży Granicznej.

Prezydent Andrzej Duda mówił, że broniący granicy mierzą się z wojną hybrydową.

Po raz pierwszy na polskiej granicy zmagamy się z takim specyficznym zjawiskiem, jakim jest atak hybrydowy. Zdobywamy doświadczenie, ale to wszystko dzieje się w niemałym trudzie. Dziękuję panom generałom, bo w obronie polskiej granicy uczestniczy dzisiaj zarówno polska straż graniczna, jej funkcjonariusze i dowódcy, jak i Wojsko Polskie, które wspiera działania polskiej straży granicznej, a dodatkowo jeszcze także policja. Dziękuję, że te wszystkie działania są realizowane z takim poświęceniem, tak sprawnie. Dziękuję, że są realizowane w taki sposób, w jaki powinny być realizowane – według wszystkich współczesnych wzorców działania służb mundurowych.

00:00 / 00:00

Awanse generalskie odebrało 9 osób: 5 oficerów Wojska Polskiego i 4 komendantów Straży Granicznej z oddziałów podlaskiego, bieszczadzkiego, karpackiego i śląskiego.

Na pierwszy stopień generalski – generała brygady – mianowany został m.in. płk Wojciech Ziółkowski, zastępca dowódcy dywizji, szef sztabu 16. Dywizji Zmechanizowanej oraz płk Tomasz Dominikowski, który dowodził Wojskowym Ośrodkiem Szkoleniowo-Kondycyjnym Mrągowo, a obecnie jest dowódcą garnizonu Warszawa.

Wojciech Ziółkowski odbiera nominację generalską. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Tomasz Dominikowski odbiera nominację generalską. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Autor: K. Kantor za IAR
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Olsztyn, Mrągowo, generał, nominacja
Awaria na jednym z olsztyńskich osiedli. Część mieszkańców nie ma wody

Po południu doszło do awarii sieci wodociągowej w rejonie ulicy Kłosowej w Olsztynie. Część mieszkańców nie ma wody. Dostawy wody pozbawione są budynki parzyste przy Kłosowej,...

Zamknij
RadioOlsztynTV