Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Elbląga z absolutorium

Fot. J. Sulecki

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku.

W opozycyjnym Klubie Radnych Prawa i Sprawiedliwości nie było w tym głosowaniu dyscypliny. Siedem osób wstrzymało się od głosu, a jedna z radna była na tak.

Nie byliśmy przeciwni, bo budżet został wykonany, trudno dyskutować tu z liczbami i opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej. My podkreślamy pewne kwestie, np. duży wpływ z podatków od osób fizycznych. Choć rok był trudny, bo była pandemia

–  przyznaje szef klubu Marek Pruszak.

00:00 / 00:00

Prezydent Witold Wróblewski podkreśla, że wykonanie budżetu jest wspólnym sukcesem miejskich urzędników, choć z zgodnie z przepisami to prezydent dostaje absolutorium.

Nad przygotowaniem projektu , a potem jego realizacją uczestniczy bardzo dużo osób i to jest wspólna, ciężka praca. Roku był trudny, ale budżet wykonany był bardzo dobrze, co potwierdziły opinie RIO i komisje rady.

00:00 / 00:00

Prezydent Witold Wróblewski zyskał jednomyślne wsparcie koalicji rządzącej miastem. Jedyny głos przeciw należy do niezależnego radnego Bogusława Tołwińskiego.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Elbląg: raport o stanie miasta przyjęty

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, prezydent
Czy policjanci z Elbląga przekroczyli uprawnienia? Sprawę przeniesiono do Gdańska

  Postępowanie przygotowawcze w sprawie złamania procedur przez policjantów z Elbląga poprowadzi jedna z prokuratur w Gdańsku. Początkowo sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Braniewie. Ostatecznie...

Zamknij
RadioOlsztynTV