Prezydent Elbląga uspokaja związkowców
Prezydent Elbląga Jerzy Wilk apeluje do związkowców ze Szpitala Miejskiego o cierpliwość. Pielęgniarki i etatowy personel techniczny placówki domagają się 100-złotowej podwyżki płac.
Obecne władze szpitala nie zgadzają się na to, tłumacząc odmowę złą sytuacja finansową. Medycy zapowiadają strajk, a prezydent Wilk obiecuje zajęcie się sprawą po powołaniu Rady Społecznej Szpitala.
Poprzednia Rada Społeczna podała się do dymisji, m.in. na skutek działań podjętych przez poprzednie władze Elbląga, a dyscyplinarnie zwolniona była dyrektor została oczyszczona z zarzutów. Rozwiązanie tych spraw nastąpi po sesji Rady Miasta 29 sierpnia. – powiedział Radiu Olsztym prezydent Jerzy Wilk.
Od września ubiegłego roku szpitalem przy ul. Żeromskiego kieruje Ewa Pietryka, pełniąca obowiązki dyrektora.
Związki zawodowe domagają się pierwszej od 5 lat podwyżki po 100 zł dla każdej z 200 osób. Miesięczny ich koszt to ponad 30 tysięcy złotych. (mstan/łw)






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







