Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś z premierem w sprawie podwyżek dla nauczycieli

Fot. Fotolia.com

Będą podwyżki pensji nauczycieli? Dziś wieczorem w tej sprawie spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Rozmowa będzie dotyczyła wynagrodzeń nauczycieli, ale nie tylko – potwierdziła w Olsztynie szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska.

Faktycznie odbędzie się takie spotkanie, ponieważ pan prezydent chce rozmawiać z panem premierem o trudnych tematach oświatowych. Prezydent oczywiście uważa, że zarobki nauczycieli to kwestia bardzo istotna. Dialog w tej, jak i wielu innych sprawach, jest potrzebny.

00:00 / 00:00

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Potrwa do 25 marca. Odbywa się we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia. Żądania dotyczą podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł. Jeśli taka będzie – wyrażona w referendum – wola większości, strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia.

Halina Szymańska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP, uczestniczy w Olsztynie w konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” , podczas której przedstawiciele 13 ministerstw przedstawia programy poprawy jakości życia na wsi.

Fot. Przemysław Getka

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciel, ZNP, strajk, podwyżka
20. rocznica przystąpienia Polski do NATO, strajk nauczycieli i karta LGBT – o tym rozmawiali politycy w audycji My, Wy, Oni

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w audycji My, Wy, Oni byli: Joanna Maziuk – Polskie Stronnictwo Ludowe, Teresa Astramowicz-Leyk – Nowoczesna, Henryk Falkowski – Kukiz'15, Dariusz Rudnik -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV