Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Andrzej Duda o referendum

Prezydent Andrzej Duda w Szczytnie, screenshot z TVP Info

Referendum jest konieczne, by obywatele mogli wyrazić swoje stanowisko – tak prezydent Andrzej Duda komentuje wątpliwości wobec wniosku o zwołanie referendum, wyrażane m.in. przez marszałka Senatu.

Według prezydenckiego wniosku, Polacy mieliby wypowiedzieć się na temat wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego 6-latków, oraz ochrony Lasów Państwowych przed prywatyzacją. Teraz wnioskiem zajmą się senatorowie, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz twierdzi jednak, że pytania są nieprecyzyjne, zabrakło też uzasadnienia i oceny skutków finansowych.

Prezydent Andrzej Duda dziś (22.08.) komentował to krótko, mówiąc, że Polacy domagali się możliwości wypowiedzenia w tych sprawach:

00:00 / 00:00

Zgodnie z wnioskiem złożonym przez prezydenta, referendum miałoby się odbyć 25 października, w dniu wyborów parlamentarnych.

A przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu czeka nas referendum zwołane na wniosek poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego. W nim obywatele będą pytani o jednomandatowe okręgi wyborcze, sposób finansowania partii politycznych, oraz kwestię interpretacji prawa podatkowego.

(a.piedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum
Z. Babalski, P. Cieśliński: były i obecny prezydent wypełniają wolę obywateli

Decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który chce się zwrócić do Senatu z wnioskiem o przeprowadzenie referendum połączonego z wyborami parlamentarnymi komentowali w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłowie:...

Zamknij
RadioOlsztynTV