Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Prezes PZPN: decyzja FIFA jest nie do zaakceptowania

Cezary Kulesza. Fot. PAP/Leszek Szymański

Prezes PZPN Cezary Kulesza stwierdził, że decyzja FIFA dotycząca m.in. organizacji meczów Rosji na neutralnym terenie jest dla polskiej federacji nie do zaakceptowania. „Polska nie zagra z Rosją w meczu barażowym” – dodał.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska ogłosiła wieczorem, że mecze Rosjan mają odbywać się na neutralnym terenie i bez udziału kibiców. Nie będzie grany hymn reprezentacji tego kraju ani powiewać rosyjska flaga. Ponadto nie będzie używana nazwa „Rosja” w stosunku do reprezentacji, a „Piłkarska Federacja Rosji”.

Dzisiejsza decyzja FIFA jest dla nas nie do zaakceptowania. W sytuacji wojny na Ukrainie nie interesuje nas gra pozorów. Nasze stanowisko pozostaje bez zmian: reprezentacja Polski NIE ZAGRA z Rosją w meczu barażowym, niezależnie od nazwy rosyjskiej drużyny

– napisał na Twitterze Kulesza.

Rosja miała zagrać z Polską 24 marca w Moskwie w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata. PZPN już w sobotę zapowiedział, podobnie jak polscy piłkarze, że kadra biało-czerwonych – w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę – nie zamierza grać ze „Sborną”.


Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, piłka nożna, pzpn, FIFA
Dobry początek wiosny. Stomil remisuje w Kielcach z Koroną

W pierwszym w 2022 roku o ligowe punkty Stomil zremisował z Koroną Kielce 1:1. Wyrównującą bramkę na wagę punktu dla Biało-niebieskich strzelił Patryk Mikita. ........................ Korona...

Zamknij
RadioOlsztynTV