Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prestiżowe wyróżnienie uzdrowiska w Gołdapi. Kompleks Mazurski Zdrój doceniony przez Komisję Europejską

Uzdrowisko Mazurski Zdrój w Gołdapi. Fot. uzdrowiskogoldap.pl

Gołdap Mazurski Zdrój został zwycięzcą tegorocznego konkursu EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne”. To coroczny plebiscyt organizowany przez Komisję Europejską, za który w Polsce odpowiada Polska Organizacja Turystyczna. Tematem tegorocznego konkursu, wybranym przez KE, była turystyka zdrowotna i wellness.

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka powiedział podczas finałowej gali, że turystyka zdrowotna w Polsce ma duży potencjał i rozwija się bardzo dynamicznie.

00:00 / 00:00

Tylko w ubiegłym roku do Polski przyjechało 150 tysięcy zagranicznych turystów, którzy skorzystali z polskiej oferty medycznej i uzdrowiskowej. Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk zaznacza też, że nasz kraj specjalizuje się w konkretnych zabiegach, ale oferta stale się powiększa.

00:00 / 00:00

Gołdap Mazurski Zdrój, jako zwycięzca tegorocznego konkursu weźmie udział w warsztatach zorganizowanych przez Polską Organizację Turystyczną i trafi do europejskich folderów promocyjnych dotyczących najlepszych uzdrowisk na starym kontynencie.

Kapituła konkursowa wyróżniła również gminę Busko – Zdrój, Dwór Kombornia w Beskidzie Niskim oraz Lawendową Osadę na Kaszubach. Konkurs EDEN jest organizowany od 2006 roku, Polska przystąpiła do niego trzy lata później.

 

Źródło: IAR
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uzdrowisko, komisja europejska, Robert Andrzejczyk, Mazurski Zdrój, Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne, konkurs EDEN
Spada liczba gmin zagrożonych afrykańskim pomorem świń. Na Warmii i Mazurach z listy tej znikną trzy gminy

Kolejne gminy w Polsce uzyskają status wolnych od afrykańskiego pomoru świń. Decyzja Komisji Europejskiej dotyczy sześciu gmin położonych na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i podkarpackiego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV