Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Premiera filmu „Buba – film o aktorze, który kochał psy”

Film o Marku Jędrzejczyku

„Buba – film o aktorze, który kochał psy” – tak zatytułowany jest 40-minutowy film dokumentalny opowiadający o zmarłym przed rokiem Marku Jędrzejczyku, aktorze m.in. z olsztyńskiego teatru im. Jaracza.

Film zrealizował krakowski twórca Paweł Bitka Zapendowski, który reżyserował ostatnie sztuki z udziałem aktora. Jak przyznał, podczas pracy nad filmem mógł lepiej poznać nieżyjącego kolegę. Zafascynowała go miłość aktora do psów, które często brał ze schroniska, by miały szczęśliwą starość.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Krakowie i Olsztynie, także w tutejszym schronisku. Wykorzystano materiały archiwalne i wspomnienia przyjaciół i bliskich Aktora.

Wieczorem (godz. 20) w Galerii Usługa odbędzie się drugi pokaz obrazu. Wstęp jest bezpłatny. Potem film będzie pokazywany w Krakowie, gdzie Marek Jędrzejczyk również występował na deskach teatralnych. Patronat nad filmem objęło Radio Olsztyn.

Autor: L.Tekielski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kultura, psy, zwierzęta
Dzień Zwierząt

W czasie ostatniej "Dziecinady" obchodziliśmy Dzień Zwierząt, który świętuje się w Polsce 4 października. Zaprezentowaliśmy rozmowę z Kacprem Słowikowskim oraz jego mamą Zofią - wolontariuszami Schroniska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV