Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premier Morawiecki: Szanując pracę pracowników, jednocześnie popychamy gospodarkę w kierunku innowacyjności

Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał wczoraj z wizytą do Pisza. Odwiedził zakład produkcji mebli i spotkał się z przedsiębiorcami z regionu. Był też gościem dzisiejszych Porannych Pytań.

Prezes Rady Ministrów odniósł się także do pomysłów na to, jak przyciągnąć na Warmię i Mazury inwestorów. Tym bardziej, że w regionie brakuje osób chętnych do pracy.

Spotkałem się z przedsiębiorcami z tych terenów, którzy potwierdzają, że potrzeba pracowników w przemyśle meblarskim, odzieżowym i innych branżach. Staramy się upraszczać procedury zatrudniania obcokrajowców, ale i zachęcać poprzez różne mechanizmy do zatrudniania polskich pracowników i podnoszenia im wynagrodzeń. Zachęcamy, aby szanować pracę pracowników i jednocześnie popychać gospodarkę w kierunku coraz wyższej innowacyjności. Jeżeli pracownik więcej zarabia, to też lepiej się go szanuje, więcej się inwestuje w jego szkolenia i sprzęt na którym pracuje.

Premier Morawiecki przyznał, że cieszy się ze spadającego bezrobocia, które teraz wynosi 11,2 %. Czyli o 5 punktów procentowych mniej. – Chciałbym, żeby było jeszcze niższe. Najlepiej takie jak średnia w całym kraju, którą podał ostatnio Europejski Urząd Statystyczny – na poziomie 4,5%.

Problemem, przez który nasz region może się wydawać mniej atrakcyjny od pozostałych, jest m.in. infrastruktura, w szczególności ta dostępowa: drogowa, kolejowa. Mateusz Morawiecki zapewniał, że to nie koniec inwestycji drogowych, które już powstają. Zaznaczył jednak, że „nie od razu Kraków zbudowano”, ponieważ obecna sytuacja jest skutkiem wieloletnich zaniedbań.

Posłuchaj całej rozmowy Marka Lewińskiego z premierem Mateuszem Morawieckim


Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezrobocie, infrastruktura, premier, Mateusz Morawiecki
Premier Morawiecki w Piszu: Uproszczenie systemu podatkowego jest celem numer jeden na 2018 rok

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Piszu. Odwiedził zakład produkcji mebli i spotkał się także z przedsiębiorcami z regionu. W południe szef rządu złożył kwiaty pod...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV